VIDEO: Smutný konec pátrání po Tomášovi: Řeka vydala tělo

zdroj: Policie JMK

BRNO – V úterý odpoledne našel vodák na hladině řeky Svratky ve Veslařské ulici tělo. Kriminalisté ve středu dopoledne potvrdili, že patří pohřešovanému patnáctiletému mladíkovi.

Nálezu těla předcházelo třítýdenní pátrání policistů a hasičů. Ve středu 14. dubna byl mladík naposled viděn u řeky v Jundrově. Obratem začaly pátrat hlídky především v terénu. Ještě v noci propátrával oblasti chlapcova možného výskytu policejní vrtulník s termovizí. V dopoledních hodinách v oblasti Jundrova, Komína, v přilehlých lesích a na březích Svratky pátraly desítky policistů, psovodi se služebními psy a ze vzduchu znovu policejní vrtulník. Ve středu 21. dubna policisté při společné akci s hasiči a strážníky městské policie využívali snížení hladiny řeky Svratky o jeden metr. Znovu prohledali dno a především břehy řeky. „Kriminalisté na případu nadále pracují. Budou především hledat odpověď, za jakých okolností se mladík dostal do vody. Prozatímní vyšetřování napovídá tomu, že mladík zemřel bez cizího zavinění,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koro navirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.