Aneta trpěla velkými bolestmi. Posílali ji k psychiatrovi, ale ve Znojmě ji vyléčili

zdroj: Nemocnice Znojmo

ZNOJMO – Třicetiletá paní Aneta měla od puberty bolestivou menstruaci. Bolesti se s přibývajícím věkem stupňovaly a často se stávalo, že nemohla přes nevolnost a nepopsatelnou bolest do zaměstnání.

Až v roce 2014 jí byla diagnostikována endometrióza. Do té doby jí nikdo nevěřil, jakými bolestmi trpí, a bylo ji doporučováno navštívit psychiatra. V televizi se dozvěděla o specializaci znojemské nemocnice na léčbu endometriózy. Endometrióza je velmi bolestivé onemocnění, které je nejčastěji diagnostikováno ženám v souvislosti s léčbou neplodnosti. Nemocnice Znojmo byla prvním certifikovaným centrem pro léčbu endometriózy v ČR, druhým centrem  se stal  Ústav péče pro matku a dítě v Praze. „Ve Znojmě léčíme ročně více než 200 pacientek s touto diagnózou. V minulých třech letech jsme operovali pacientky ze Slovenska, Rakouska, Irska, Velké Británie, Kanady. MUDr. Radek Chvátal, primář Gynekologicko-porodnického oddělení se léčbě endometriózy věnuje přes 15 let a je jedním ze zakladatelů odborné Společnosti pro léčbu endometriózy,“ uvedla mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá. Vzdálenost dvě stě kilometrů z Příbora do Znojma nebyla překážkou. Více se o příběhu Anety, léčbě a Centru pro léčbu endometriózy v Nemocnici Znojmo dočtete zde:

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koro navirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.