Dvojitá záchrana kachňátek

foto: HZS Královéhradeckého kraje

HRADEC KRÁLOVÉ – Bezradná kachní rodinka na rušné silnici a uvíznutá kachňátka v kanále. Do záchranných akcí se pustili hasiči a strážníci městské policie.

K první záchraně došlo tuto středu v dopoledních hodinách ve Vrázově ulici. Tam si špacírovala kachní rodinka po silnici a ohrožovala tak nejen svou bezpečnost, ale i řidičů. Hlídka městské policie, kachnu s devíti kachňaty, přesunula z vozovky k jezeru do Šimkových sadů. „Nejedná se o ojedinělý případ. Volně žijící zvířecí rodiny se v jarních měsících více pohybují po ulicích města. Prosíme řidiče o zvýšenou opatrnost na vozovkách,“ říká mluvčí policie Veronika Ludvíková.

foto: Městská policie Hradec Králové

Ke druhé záchranné akci, v ten samý den, přispěchali místní hasiči do ulice U Mostku. Krátce po půl čtvrté odpoledne, je tam přivolal telefonát. V něm žena sdělila, že vidí v kanále několik malých kachňat, které se něj nemohou dostat. „Jednotka z královéhradecké centrální stanice odstranila kanalizační poklop, mláďata vyzvedla a vypustila je do volné přírody,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.