Hasičská zbrojnice v Kvítkovicích projde rekonstrukcí

Foto: město Otrokovice

OTROKOVICE – Dobrovolní hasiči z Kvítkovic se mohou těšit na nové prostory. Otrokovická radnice si nechala vypracovat projekt, který počítá s opravou hasičárny s víceúčelovým sálem, který v Kvítkovicích v současné době chybí. Hotová by měla být za dva roky.

Stávající objekt hasičské zbrojnice sestává ze tří propojených budov. Původní sto let stará budova má půdorys ve tvaru L a tvoří ji bloky A a B. Blok B prošel rekonstrukcí v letech 1970 – 1980. Stavby jsou přízemní, půdní prostory se nevyužívají. „Závěrem studie je doporučení k provedení demolice bloku A a postavení nového bloku, dále opravení bloku B, u bloku C doporučuje provést jen drobné údržbové práce,“ přiblížila mluvčí města Romana Pastuszková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Sbor dobrovolných hasičů Kvítkovice byl se studií seznámen a její podobu bez námitek odsouhlasil. Stavět by se mělo v letech 2022 a 2023.

Projektovou dokumentaci na novou budovu teď připravuje odbor rozvoje města. Náklady jsou vyčísleny asi na 17 milionů korun. „Za účelem výstavby budovy hasičské zbrojnice se budeme ucházet o dotace z Ministerstva vnitra ČR. Pokud s žádostí letos neuspějeme, pokusíme se o to příští rok znovu,“ dodala starostka města Hana Večerková.