K havárii na parkovišti na Jižních Svazích mohla přispět vysoká rychlost i drogy

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Policisté vyšetřují včerejší dopravní nehodu na zlínském sídlišti Jižní Svahy, při které devatenáctiletý řidič sjel ze silnice a havaroval na parkovišti. Škoda se vyšplhala do statisíců. V té době byl mladý muž pod vlivem drog.

Ve středu asi čtyřicet minut po poledni ve Zlíně na sídlišti Jižní Svahy řídil devatenáctiletý mladý muž ze Zlína vozidlo značky Ford. „Při jízdě po ulici Okružní ve směru do centra města zřejmě vlivem vysoké rychlosti vyjel mimo komunikaci na přilehlé parkoviště, kde poškodil celkem osm zaparkovaných vozidel. Při nárazu se vozidlo mladého řidiče přetočilo na střechu,“ popsala policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté a strážníci se pokusili mladíka z auta vyprostit, avšak bezúspěšně. Řidiče dostali ven až hasiči s hydraulickým vyprošťovacím zařízením.

Muž utrpěl lehké zraněním, s nímž ho zdravotníci převezli do nemocnice. „Dechová zkouška ke zjištění množství alkoholu v organismu u něj byla negativní, zkouška na přítomnost drog byla pozitivní. Celková škoda, která vznikla poškozením vozidel, se po vyčíslení bude pohybovat v řádu statisíců korun,“ sdělila Monika Kozumplíková.