Kraj zasáhne silný vítr, poté ho čeká mrazivé ráno

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – S nástupem víkendu očekávají meteorologové silný vítr, který potrápí Zlínský kraj během pátečního odpoledne. Varování platí i pro následující noc, tehdy totiž může opět mrznout.

V pátek region čeká proměnlivé počasí s velkou oblačností a občasnými srážkami, které budou večer ustávat. Teploty do 15 °C bude provázet silný vítr s nárazy až 70 km/h. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu bude platit od poledne do deváté hodiny večer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Od páteční půlnoci do sobotní osmé hodiny ráno meteorologové varují před přízemním mrazem. V noci mohou totiž teploty klesnout až na -2 °C.

Očekávaný mráz může poškodit rostliny, hlavně zeleninu, jahody, vinnou révu či kvetoucí ovocné stromy. „Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů. U polních plodin, zejména brambor hrozí poškození natě, pro ochranu je doporučeno je přikrýt fólií nebo přiorat. V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik či orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot, zpravidla před východem Slunce, nebo dýmování nebo zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů,“ radí meteorologové.