Lupič z Prahy 5 dopaden! Fingoval zranění, není z Prahy. Policie děkuje veřejnosti

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Včera byl zadržen muž, který v pondělí vyloupil banku v Praze 5. Díky skvělé práci kriminalistů a veřejnosti, muže vyhmátli v místě jeho bydliště. Zavázaná ruka byl jen zastírací manévr. Jedná se o recidivistu, hrozí mu až deset let za mřížemi.

Kriminalisté druhého oddělení obecné kriminality z Prahy vypátrali lupiče v místě jeho bydliště v Plzni,“ informovala dnes policejní mluvčí Eva Kropáčová. K vypátrání a zadržení muže došlo ve středu a to díky mnoha nejrůznějším poznatkům, které policii sdělila veřejnost po zveřejnění případu a videa. Muž se maskoval i zavázanou rukou, ale byl to jen klamný manévr, který nevyšel.

Během výslechu se šestapadesátiletý muž ke svému činu doznal a byl obviněn z trestného činu loupeže. „Jedná se o recidivistu, který byl v minulosti dvanáctkrát trestán za majetkovou a závažnou násilnou trestnou činnost,“ doplnila mluvčí. Naposledy byl propuštěn před dvěma měsíci, kdy si odseděl osmiletý trest za obdobné loupežné přepadení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na vzetí muže do vazby. Za trestný čin loupež nyní recidivistovi hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Původní příspěvek s výzvou a videem naleznete na tomto odkazu.