Opilec spal u dětského hřiště, po probuzení se pokusil napadnout hlídku

Ilustrační foto

BRNO – V Bosonožské ulici našla hlídka městské policie spícího sedmačtyřicetiletého muže. Když ho vzbudila, začal být agresivní a chtěl strážníky napadnout. Skončil proto v poutech.

Při své běžné středeční pochůzce si strážníci všimli spícího muže u panelového domu nedaleko dětského hřiště. Šli tedy zkontrolovat, zda je v pořádku, probudili ho a požádali, aby z místa odešel. To se ale nesetkalo s pochopením, muž se od začátku choval agresivně, hrubě hlídku urážel a stěžoval si na těžkou manuální práci. Jelikož muži zákona cítili z jeho dechu alkohol, přistoupili ke zkoušce. Alkohol tester ukázal hodnotu 2,2 promile. Na místo proto byla přivolána sanitka záchytné stanice. „Tím ještě více pobouřili opilce, jeho vulgarita se stupňovala a nakonec se pokusil jednoho ze strážníků napadnout. Hlídka proto musela přistoupit k mužovu spoutání,“ dodává mluvčí brněnské policie Pavel Šoba. Po vystřízlivění se bude zpovídat správnímu orgánu za znevážení úřední osoby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.