Památku čekají nové úpravy za čtvrt milionu

Foto: Oficiální www města Hradec Králové

HRADEC KRÁLOVÉ – Před pěti lety se kostel dočkal rozsáhlých oprav, roku 2019 byl znovu přístupný veřejnosti. Ještě před zahájením letošní sezóny musí být však proveden ochranný nátěr, který je z části financovaný z ministerstva kultury.

Dřevěný kostel sv. Mikuláše v Jiráskových sadech čekají další úpravy, poprvé mu bude proveden ochranný nátěr. Ten by měl přispět k prodloužení životnosti šindele. V prvním květnovém týdnu bylo provedeno očištění kostela, samotný nátěr za necelých 250 tisíc korun bude proveden během měsíce. I nadále bude ale potřeba provádět běžnou údržbu této památky. „Nemohli jsme natírání provádět dříve než několik let po položení nových šindelů. Samotnému nátěru musí navíc předcházet ještě několik úprav. Tou první je očistění budovy od prachu, mechu nebo spadaného listí, aby se mohl nátěr aplikovat na čistý povrch,“ dodává za památkovou péči Jan Falta.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.