Počet parkovacích míst se v Zábřehu zdvojnásobil

Zaparkovat v Zábřehu nebude problém

ZÁBŘEH – Ostatní města mohou Zábřehu závidět. Vedení města totiž vnímá složitou situaci s parkováním aut a postavilo na sklonu minulého roku nové parkoviště. Nyní ho otevírá veřejnosti.

Zábřežské přednádraží získalo na konci minulého roku novou podobu. U vlakového a autobusového nádraží vzniklo záchytné parkoviště s téměř stovkou míst. Počet parkovacích míst v lokalitě se tak téměř zdvojnásobil. Povrchová úprava parkoviště navíc přispěje k lepšímu hospodaření s dešťovými vodami. Plocha parkoviště je doplněna sedmatřiceti platany, které zajišťují zadržování a využití vody.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Po dokončení realizace probíhaly administrativní úkony spojené s vydáním kolaudačního souhlasu k veřejnému osvětlení a následně ke kolaudaci samotného parkoviště včetně přesného zaměření do katastru. Nyní je již parkoviště přístupné veřejnosti,“ informoval starosta města František John.

V běžném pracovním dnu odjede ze zábřežského terminálu 337 vlakových a autobusových spojů. Dopravní terminál propojil s novým záchytným parkovištěm osvětlený chodník. Kapacita parkování se navýšila o pětadevadesát míst, vytvořilo se přes třicet míst pro jízdní kola a nově jsou vyhrazena stání pro motocykly.

Náklady na vybudování parkoviště činily deset milionů korun. Projekt byl dotačně podpořen prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu částkou přibližně 7 milionů korun. „Po dobu minimálně pěti let, což je doba udržitelnosti projektu, budou občané a návštěvníci města využívat toto parkoviště bezplatně,“ dodal John.