Rekonstrukci tržiště Pod Kaštany je zase o krok blíž

Vizualizace: Magistrát města Zlín

ZLÍN – Soud zamítl žalobu, která bránila rekonstrukci zlínského tržiště Pod Kaštany. Dlouho připravované přestavbě tak již nic nebrání. Práce by měly začít na přelomu letošního srpna a září a potrvají přibližně rok.

Žalobu podala majitelka jednoho ze stánků. Kvůli ní rozhodl Krajský soud o odkladu platnosti stavebního povolení na očekávanou přestavbu tržiště. „Majitelům stánků vadilo, že s nimi stavební úřad při povolování nejednal jako s hlavními účastníky řízení, i když jsou jejich stánky součástí tržiště a po dobu rekonstrukce budou zavřené. Ve stavební dokumentaci dle názoru vlastníků chybělo zcela připojení na inženýrské sítě k jednomu ze stánků a nebylo jasné vlastnictví inženýrských sítí,“ přiblížil spor mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po zamítnutí žaloby se obnovila platnost stavebního povolení a podařilo se i uzavřít dohodu s majiteli obou stánků. „Jsem velmi rád, že se mi s majiteli obou stánků, paní Fryštackou a panem Nesrstou, podařilo dojednat dohodu, díky které se dále již nebudeme napadat a oddalovat tak rekonstrukci tržiště i stánků,“ sdělil primátor Zlína Jiří Korec.

„Jsem velmi ráda, že pan primátor Korec vstoupil do jednání, které jsme vedli s městem. I díky jeho konstruktivnímu a korektnímu jednání jsme nakonec došli ke vzájemné dohodě a nemuseli pokračovat v soudním sporu,“ uvedla majitelka stánku Věra Fryštacká.

Během rekonstrukce bude tržiště fungovat na jiném místě

Nové tržiště se začne stavět na přelomu letošního srpna a září a hotovo bude asi za rok. Po dobu rekonstrukce ale Zlíňané o tržiště nepřijdou, přesune se na parkoviště u bývalého Rya.

Na novém tržišti by si měli místní zakoupit lokální a farmářské produkty přímo od výrobců. Z toho důvodu se upraví tržní řád tak, aby se zamezilo přeprodeji zboží ze supermarketů. Stávající stoly nahradí zastřešené pulty a sezonní zimní stánky. Prostor se také vizuálně propojí s přilehlým parkem u zámku.

Stánkaři budou mít k dispozici i elektrické zásuvky, což umožní prodávat zboží, které by se bez chladicích boxů kazilo. Nové budou také vodovodní přípojky do stánků. V areálu přibudou i toalety, které tu doposud chyběly.