Šternberk bude mít po třech desetiletích krytý bazén

vizualizace města

ŠTERNBERK – Přání obyvatel byla vyslyšena. Celá tři desetiletí se lidé snaží o to, aby se do Šternberku vrátil krytý plavecký bazén. To se nyní stane. Objekt bude vystavěn metodu Design and Build vedle nemocnice. První plavci se zde mají objevit už za osmnáct měsíců.

„Zahájením stavby se naplňuje přání, které občané města pravidelně vyslovují od 90. let, kdy byl ve Šternberku uzavřen provoz tehdejšího krytého bazénu. Navazujeme tak na úsilí všech zastupitelstev, ale i sportovních klubů a aktivních občanů, kteří řadu let myšlenku vybudování krytého bazénu prosazovali a následně i připravovali. Ke stavbě zařízení jsme přistoupili metodou Design and Build, která se nám osvědčila při stavbě například mateřských škol. Věříme, že v následujících měsících v našem městě vyroste regionálně jedinečné zařízení, které bude dělat všem radost,“ uvedl Stanislav Orság, starosta města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Víceúčelový krytý bazén s kapacitou tři sta návštěvníků vyroste v sousedství nemocnice a bude součástí nového sportovního komplexu spolu s atletickým stadionem. Budova krytého bazénu bude rozdělena na tři části. Hlavní částí bude 25metrový plavecký bazén se šesti dráhami zhotovený podle předpisů FINA II, které jsou podmínkou pro možnost pořádat lokální i národní plavecké závody. Další částí komplexu je zážitková část, sousedící s hlavním bazénem a část wellness. V části wellness bude návštěvníkům k dispozici klasická sauna, finská sauna, ochlazovací bazén, relaxační část a venkovní vířivka. Zážitková část pak bude určena zejména dětem. Její součástí bude výukový bazén, dětský bazén pro nejmenší a zážitkový bazén jehož součástí bude i „divoká řeka“. V neposlední řadě bude v zážitkové části i 90 metrů dlouhý tobogán se samostatným dojezdem. Chybět nebudou ani vnitřní a venkovní vířivky.

Zázemí bazénu bude vybaveno moderním vstupním systémem umožňující plynulý a pohodlný pohyb návštěvníků mezi jednotlivými částmi komplexu i možnost občerstvení v mokrém bazénu a wellness. Čekající doprovod bude moci své ratolesti sledovat z divácké galerie nebo se pohodlně usadit v gastro části nacházející se v suché části bazénu. Město za plavecký areál zaplatí 169 milionů korun.