Středoškoláci dvaapůlkrát oběhli zeměkouli. Pro zoo získali 52 tisíc korun

Foto: archiv Zoo Zlín

ZLÍN – Téměř tři tisícovky studentů a pedagogů z devíti středních škol ve Zlínském kraji podpořily Zoo Zlín v rámci akce Pomáháme pohybem aneb 1. ročník Distančního sportování středních škol. Díky fantastickému sportovnímu výkonu se podařilo získat 52 tisíc korun pro emu hnědého. Akci zorganizovala zlínská obchodní akademie spolu s Asociací školních sportovních klubů ČR.

Účastníci od 5. do 30. dubna urazili 101 887 kilometrů, čímž se jim téměř dvaapůlkrát podařilo oběhnout zeměkouli. Největší kilometráží přispěly kluby z OA T. Bati a VOŠE Zlín, Tauferovy SOŠ veterinární Kroměříž, Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín, Střední školy Kostka Vsetín a Gymnázia Lesní čtvrť Zlín. K neuvěřitelnému počtu kilometrů přispěly také Strojní průmyslová škola Zlín, Střední škola gastronomie a obchodu Zlín, Střední škola pro sluchově postižené ve Valašském Meziříčí a Střední průmyslová škola a obchodní akademie Uherský Brod.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Symbolický šek se sponzorským darem včera zahradě předal ředitel zlínské obchodní akademie Aleš Ruda. Podle něj se díky projektu podařila opravdu výjimečná věc. „Na pomoc zlínské zoo jsme dokázali rozhýbat všechny věkové generace ve Zlínském kraji. Téměř 3 000 lidí začalo pravidelně sportovat, aby pomohlo zvířatům. Mám z toho opravdu velkou radost a těší mě, že nyní mohu předat dárkový šek na 52 000 korun pro běžce emu hnědého. Věřím, že v budoucím 2. ročníku Distančního sportování středních škol se k nám přidají i další střední školy Zlínského kraje,“ uvedl Aleš Ruda.

Za zlínskou zoo šek převzala Roman Bujáčková, vedoucí oddělení marketingu. „Obchodní akademie Tomáše Bati si zaslouží náš obrovský potlesk. V březnu dokázala pro puštíka „rozchodit“ město Zlín, v dubnu pro emu hnědého celý Zlínský kraj. Organizátoři tak právě pohybem krásně propojili svět zvířat a svět lidí, odvedli skutečně obrovský kus práce. Jejich výzva se setkala s velkým ohlasem, jsme nadšeni, že tolik lidí začalo pro zlínskou zoo pravidelné sportovat. Děkujeme všem zúčastněným školám, děkujeme sponzorům za jejich štědrost. Pro emu hnědého předaný sponzorský dar pokryje krmení na téměř 4 roky. A moc také děkujeme za naprosto fantastický „puštíkovský“ dort,“ vyzdvihla přínos projektu Romana Bujáčková.

Foto: archiv Zoo Zlín
Foto: archiv Zoo Zlín