Vážná nehoda na železnici: Kamion vjel na přejezd pod projíždějící vlak

V Písku došlo k závažné dopravní železniční nehodě u průmyslové zóny (zdroj Policie ČR)

PÍSEK – V Písku došlo ve středu odpoledne k závažné dopravní železniční nehodě u průmyslové zóny. Řidič nákladního vozu vjel na železniční přejezd v okamžiku, kdy přijížděl vlak z Českých Budějovic směrem na Praha.

Nehoda se stala ve středu 5. května 2021 v půl páté. Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, vlak naštěstí narazil až do návěsu projíždějícího kamionu, a tak řidič vozu neutrpěl žádné zranění. Vlaková souprava se však po kolizi ocitla mimo koleje.

V Písku došlo k závažné dopravní železniční nehodě u průmyslové zóny (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při střetu se ve vlaku zranil strojvedoucí a také jedna cestující. „Mladší žena byla s podezřením na poranění hrudníku transportována k dalšímu ošetření na chirurgické oddělení písecké nemocnice, stejně jako muž středního věku, který utrpěl lehká zranění v oblasti obličeje, hrudníku a končetin. Zbylých osm osob vyvázlo bez zranění a mohlo tak být ponecháno na místě,” popsala Zuzana Fajtlová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje.

V Písku došlo k závažné dopravní železniční nehodě u průmyslové zóny (zdroj Policie ČR)

„Příčinu, proč vjel řidič s kamionem na železniční přejezd, to budou zjišťovat písečtí dopravní policisté,“ uvedl Matzner. Podle prvotních informací bylo světelné a zvukové zabezpečovací zařízení v provozu a funkční. „Nehoda, respektive jednání řidiče nákladního vozu, bude prověřováno pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ dodal policejní mluvčí.