VIDEO: Opilý řidič jezdil s prázdnými pneumatikami, nahlásil ho pohotový svědek

zdroj: Policie JMK

BRNO – Výborná souhra duchapřítomného svědka a brněnských policistů v pondělí odpoledne dost možná zabránila vážnější nehodě. Na Mendlově náměstí si totiž pohotový muž povšiml zvláštně jedoucího automobilu těsně před ním.

Auto mělo totiž na pravé straně obě pneumatiky zcela prázdné. Okamžitě řidiče poškozeného vozu na defekt upozornil, jenomže přitom zjistil, že ani muž za volantem nebude zrovna v nejlepší kondici. Řidič riskantně projel křižovatkou na červenou, nedokázal bezpečně ovládat automobil a na silnici viditelně kličkoval. Několikrát mu dokonce vypověděl službu motor, při následných rozjížďkách mu zase naopak kvílela hlasitě kola. Krizová situace nastala i na Úvoze, kde málem došlo ke střetu s projíždějícím trolejbusem. Naštěstí zanedlouho na místo přijela nejbližší hlídka, ale na její pokyn k zastavení šofér vůbec nereagoval a v nebezpečné jízdě pokračoval dál, na přechodu tak málem ohrozil i několik dětí. Osudnou se mu nakonec stala následující křižovatka, kde naboural do zaparkované škodovky. Poslední úprk po svých mu nakonec zatrhli dopravní policisté. „Těm opakovaně nadýchal 2,5 promile alkoholu v dechu. Pozitivní měl ale i test na drogy. Policistům se přiznal, že se před jízdou posilnil několika pivy. Také bylo později zjištěno, že mladý cizinec nikdy nevlastnil řidičský průkaz a dvěma nehodami způsobil škodu téměř za 100 tisíc korun. Za dopravní nehodu pod vlivem alkoholu mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři léta,“ vyjmenoval policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koro navirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.