VIDEO: Vrtulník s termovizí pátral po muži. Spadl ze skály a nevěděl, kde je

ilustrační foto

PRAHA – Muž šel ze Zbraslavi do Braníka a spadl ze skály. Stačil zavolat na tísňovou linku, kam sdělil co se stalo a zhruba kde, ale pak se telefon odmlčel. Rozeběhla se velká pátrací akce, protože muži šlo o život.

V úterý, krátce před třiadvacátou hodinou, přijal operační důstojník tísňové linky 158 oznámení od muže, který spadl ze skály,“ informoval policejní mluvčí Richard Hrdina. Muž uvedl, že šel ze Zbraslavi do Braníka, ale vůbec netuší, kde se přesně nachází. Pak se spojení přerušilo, a hovor již nebylo možné navázat, protože telefonní číslo bylo nedostupné.

Do pátrací akce, kterou operační důstojník spustil, se zapojilo přes dvacet policistů. Středisko pátrání bylo vytvořeno u železniční zastávky Zbraslav a velitel akce vytipoval možné oblasti, kde hrozí pád z větší výšky, a kde je třeba pátrat. Vzhledem k nepřehlednému terénu byl na místo vyslán také vrtulník letecké služby s termovizí, aby pomohl s pátráním po muži.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Zhruba po půlhodině letu se podařilo muže zaměřit v zarostlé části kopce Závist,“ doplnil mluvčí. Na toto místo následně pilot navedl i policisty v terénu a během několika minut byl jednačtyřicetiletý muž nalezen. V pořádku byl předán do rukou záchranářům, kteří zjišťovali jeho aktuální zdravotní stav. Policejní video naleznete na tomto odkazu.