Vyrazil s detektorem do lesa, že najde bednu s ručním granátem ho ani náhodou nenapadlo

ilustrační foto

TRUTNOVSKO – Muž s detektorem kovů při svém pátraní nalezl v lese v Dolním Dvoře zajímavou bednu. Při jejím otevření se naskytl pohled nejen na všelijaké písemnosti, ale také na věc, která nápadně připomínala ruční granát.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Eliška Majerová, k události došlo tuto středu v dopoledních hodinách. Muž po nálezu okamžitě kontaktoval policisty. Ti při zjištění, že se v bedně nachází střelivo a ruční granát požádali o příjezd pyrotechnika. „Na místě přivolaný pyrotechnik z expozitury Milovice předměty zajistil a téhož dne odvezl k likvidaci. Ke zranění osob ani majetku nedošlo,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté doporučují jak se správně zachovat:

Doporučujeme při nálezu věci, která tvarem a vzhledem odpovídá munici s předmětem nijak nemanipulovat. V blízkosti místa nálezu je vhodné umístit viditelné označení a ustoupit do vzdálenosti několika desítek až stovek metrů. Teprve poté zavolejte linku 158. Policistům sdělte své jméno a příjmení, co jste našli a co nejpřesněji lokalizujte místo, kde se nacházíte. Zůstaňte na místě do příjezdu policistů a k označenému místu nikoho nepouštějte.

Policisté doporučují jak postupovat v případě nálezu munice:

Je vhodné dodržet určitý postup, aby se minimalizovalo nebezpečí, protože i několik desítek let staré náboje, granáty a střely mohou při neopatrné manipulaci explodovat.