Zřejmě kvůli nepřiměřené rychlosti skončil Volkswagen Passat v korytu bývalého potoka

foto: Policie ČR

HRADECKO – O půl dvanácté v noci museli přispěchat policisté řešit dopravní nehodu, při které třiačtyřicetiletý šofér boural na silnici I. třídy u obce Blešno. Škoda, která byla způsobena při bouračce přesáhla sto tisíc korun.

Policejní tiskový mluvčí Miroslav Mervart dnes potvrdil, že šofér jel ve směru jízdy od Hradce Králové na Nepasice. „Řidič vozidla značky VW Passat pravděpodobně jel rychleji, než situace dovolovala. Při projíždění levotočivé zatáčky najel na nezpevněnou krajnici, kde narazil do okrasných kamenů a poté skončil v korytu bývalého potoka,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn a dechová zkouška u řidiče ukázala negativní výsledek. Škoda byla odhadnuta na zhruba 165 tisíc korun. Okolnosti nehody jsou nyní v šetření hradeckých dopravních policistů.

Policisté opět připomínají, jak bezpečně zvládnout jízdu:

Nejvyšší dovolenou rychlost zná každý, nicméně málokdo ji vždy stoprocentně dodržuje. Zároveň není možné, aby touto nejvyšší povolenou rychlostí jel za všech okolností.

Jak vykládá zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, rychlost jízdy upravuje v ustanovení § 18 následovně: „Rychlost jízdy musí řidič přizpůsobit zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, předpokládanému stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, její kategorii a třídě, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat; smí jet jen takovou rychlostí, aby byl schopen zastavit vozidlo na vzdálenost, na kterou má rozhled.“

Stejně tak je zapotřebí při trvajícím dešti nebo dalších nevyhovujících povětrnostních podmínkách reagovat na aktuální stav vozovky. Neméně důležité je sledovat i výstražná dopravní značení, která upozorňují na nepřehledné úseky, jejichž bezpečné projetí vyžaduje výrazné snížení rychlosti jízdy a styl jízdy přizpůsobit svým schopnostem. Pozor je potřeba si dát i na lesní zvěř či domácí zvířata, která se mohou rozhodnout přeběhnout silnici v tu samou chvíli, když projíždíte kolem.