VIDEO: Díky kamerám chytili v Lanžhotu zloděje kol. Jsou podezřelí z rozsáhlé trestné činnosti

zdroj: Městská policie Břeclav

BŘECLAV – Zloději, kteří se neštítili krást kola před lanžhotskou základní školou, měli smůlu, že jejich krádež i auto, ve kterém kola odvezli, zabraly kamery městského systému. Jsou podezřelí z rozsáhlé trestné činnosti.

Jak uvedla mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó, v rámci šetření této události byli policií požádáni o spolupráci i operátoři kamerového systému. Ti záznamy zpětně prověřili a zjistili, že zloděje kamera zabrala zrovna ve chvíli, kdy pákovými nůžkami přestřihli zámky a poté na ukradených kolech drze odjeli. Zkušený operátor se však zaměřil i na záznamy z ostatních kamerových bodů. Na jednom z nich si všiml auta s cizí registrační značkou odstaveného na parkovišti nedaleko školy. Odpovídalo popisu vozidla, které před několika dny dohledávali na kamerách policisté v souvislosti s jinou trestnou činností. Pak už jen stačilo sledovat trasu vozidla a podezření si tak potvrdit. „Ztotožnit posádku už byla pro policisty hračka. Jednalo se o cizince, kteří jsou podezřelí z rozsáhlé trestné činnosti, daleko přesahující okres Břeclav,“ vysvětlila mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koro navirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.