HolKa bude stát skoro 200 milionů. Co nám přinese?

Vizualizace nové lávky. Zdroj: praha.eu

PRAHA – Včera nabylo právní moci stavební povolení lávky HolKa, která spojí Holešovice a Karlín, přes ostrov Štvanice. Stát by měla téměř dvě stě milionů. Kdy se po ní projdou chodci a projedou cyklisté?

Lávka pro pěší a cyklisty propojí hustě obydlené čtvrti Holešovic a Karlína s ostrovem Štvanice. Díky ní se pohodlně a během pár minut dostaneme z Karlína k branám Holešovické tržnice, navíc s krásným výhledem na Hradčany. Získáme pohodlný přístup na ostrov Štvanice, který čeká celková proměna a stane se z něj nový park. Nová lávka propojí cyklostezky po obou stranách Vltavy,“ uvedl náměstek primátora hlavního města Prahy a radní pro dopravu Adam Scheinherr.

Lávka bude umístěna na straně Holešovic před branou Pražské tržnice, na straně Karlína to bude na Rohanském nábřeží. Přístup na lávku bude pochopitelně i ze Štvanice. Podoba nové lávky vzešla z mezinárodní soutěže. Konstrukce lávky nejde do výšky a nebude tak bránit výhledům na Prahu, vodu i přírodu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Lávka bude vystavěna z ultra-vysokohodnotného betonu s lesklým bílým mramorovým povrchem. Návrh počítá se snadným a bezbariérovým nástupem. Předpoklad zahájení stavby je na konci léta letošního roku a první chodci a cyklisté si ji užijí na konci roku 2022. Dlouhá bude 285 metrů, široká čtyři metry. Předpokládaná hodnota zakázky je 197 milionů korun.