Hradiště plánuje na místě zimního stadionu postavit zcela nový

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Starý zimní stadion v Uherském Hradišti půjde k zemi. Jeho místo zaujme zcela nový, moderní stadion se dvěma ledovými plochami. Záměr schválili městští radní, na přípravách teď začne pracovat odbor investic.

Zimní stadion je ve velmi špatném technickém stavu a jeho střecha je na hranici životnosti. Kvůli její konstrukci nejsou opravy možné a celá rekonstrukce by spočívala v jejím odstranění a vybudování nové. V úvahu se musely brát i špatné energetické vlastnosti stavby. Radnice proto dlouho zvažovala, jak dál postupovat. „Jako nejvýhodnější se nakonec ukázalo starý stadion nerekonstruovat, ale postavit nový, proto nyní započnou přípravné práce ke spuštění celého procesu,“ sdělil starosta města Stanislav Blaha.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pro výstavbu nového zimního stadionu bude třeba ten současný zbourat. Nedotčená zůstane stávající polyfunkční budova ADELL, která bude provozně oddělena.

Nový stadion chce město postavit metodou Designe & Build. Zhotovitel by tím své dílo realizoval od projektové dokumentace až po samotnou výstavbu a kolaudaci. „Objednatel specifikuje ve svém zadání pouze účel, standardy, rozsah a výkonová kritéria plnění, technické parametry stavby. Což se může na první pohled zdát jako velmi jednoduché, ale o to větší důraz musí být kladen na pečlivou přípravu zadání,“ vysvětlil mluvčí radnice Jan Pášma.

Předběžně se náklady odhadují na 188 milionů korun bez DPH. Pro realizaci tak nákladné projektu chce město využít dotace. „V tuto chvíli se jako nejvhodnější poskytovatel dotace jeví Národní sportovní agentura, která má výzvy pro projekty tohoto typu,“ doplnil starosta Blaha.