Knihovna Luh se představí čtenářům v novém kabátku

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Výměna podlahové krytiny, oken, oprava schodiště, vstupních dveří i výpůjčního pultu nebo nová výmalba, to vše čeká na čtenáře knihovny Luh. Po nuceném zavření k důvodu pandemie se tak v květnu znovu otevírá svým návštěvníkům.

Kromě nových prostor knihovna nabídne také rozšířený knihovní fond pro dospělé. „Vyslyšeli jsme zájem lidí, především obyvatel z Luhu a doplnili jsme dětský knižní fond také o literaturu pro dospělé napříč žánry, od detektivek, ženského čtení až po historické romány a young adult literaturu,“ komentuje ředitelka knihovny Daniela Divínová. Čtenářům je k dispozici již několik let také fond v knihovně V Rokytnici.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při rekonstrukci prostor se knihovníci potýkali s přestěhováním více než 200 banánových krabic s knihami, hrami a časopisy, přemístili množství regálů a přepojili desítky kabelů. Jak se přeměna povedla, musíte posoudit už sami. Stačí se přijít podívat do luhovské knihovny a rovnou si i něco pěkného vypůjčit.