Kryštůfek pomáhá záchranářům s dětskými pacienty

Hračka je při práci s dětmi pro záchranáře nenahraditelný pomocník

OLOMOUCKÝ KRAJ – Maskot, který pomáhá zvládnout práci záchranářů s malými dětmi, má novou podobu. Díky nadačnímu fondu a štědrosti dárců může udělat radost i vašemu dítěti.

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a tak se ve zdraví ohrožujícím stavu může ocitnout kdokoliv z nás. Malé děti nevyjímaje. Bolest a nevolnost u dětí logicky provázejí obavy, pláč a volání maminky. V případech, kdy rodiče nemohou být nablízku, simuluje pocit bezpečí Kryštůfek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Kryštůfek pomáhá zraněným nebo nemocným dětem na palubách sanitních vozů i helikoptér, snižuje jejich úzkost a obavy. Stejně působí i v situaci, kdy se dítě ocitne na urgentním příjmu v nemocnici. Tím ulehčuje práci záchranářům, doktorům i zdravotnickému personálu.

S pomocí Kryštůfka lze snadněji navázat potřebný kontakt s dítětem a získat jeho důvěru při ošetřování.

„Jedná se o plyšovou hračku, která je již několik let využívána většinou záchranných služeb. Aktuálně má novou vizáž. Tenhle velký plyšák bude sloužit i jako propagační a výukový materiál, zejména pro děti,“ sdělila tisková mluvčí Lucie Urbanová.