Nehoda na 169. kilometru D1 zastavila provoz, dálnice bude znovu uzavřena v pátek večer

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Ve čtvrtek krátce před půl devátou večer se stala dopravní nehoda v zúžení na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova ve směru na Prahu. Po srážce osobního automobilu a kamiónu, při níž se jeden z řidičů lehce zranil, byly zablokovány oba jízdní pruhy.

Nehoda se stala v místě dopravního omezení u Domašova a zastavila provoz v obou směrech dálnice. Dva lidé se zranili, ale hasiči nemuseli z kabiny nikoho vyprošťovat. Poskytli zraněným první pomoc do příjezdu záchranné služby. Vzhledem k množství uniklých provozních kapalin si velitel zásahu povolal další jednotku se sorbentem. „Hasiči zasypali uniklé provozní kapaliny a rozebrali provizorní svodidla, aby mohla odtahová služba zajistit odstranění havarovaných vozidel. Chvíli před půlnocí se podařilo obnovit provoz ve směru na Brno, náš zásah trval 3 hodiny,“ popsal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koro navirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jak uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek, nehoda na D1 způsobila velké problémy projíždějícím řidičům po celou noc. V zúžení byly zablokovány oba jízdní pruhy. Objízdná trasa po souběžné komunikaci 602 byla mezi exity Devět křížů a Ostrovačice přetížená. Dálnici se podařilo až nad ránem jedním pruhem v obou směrech zprůjezdnit. I tak se během dne v místě očekávají dlouhé kolony. Komunikace bude v pátek  večer od 21. hodiny pro opravu středových betonových svodidel ve směru na Prahu znovu neprůjezdná. Pravděpodobně bude nutné přeskládat několik stovek metrů asi 1000 kilogramů vážících betonových svodidel. Silničáři předpokládají, že oprava bude trvat několik hodin. Objízdná trasa mezi extity Ostrovačice a Devět křížů povede znovu po komunikaci 602. „V místě se znovu očekávají dopravní problémy. Řidičům doporučujeme zvolit alternativní trasy,“ doplnil Malášek.