Nenapravitelný zloděj se z ukradeného kola dlouho neradoval, dopadli ho za pár hodin

Ilustrační foto

ZLÍN – Neuvěřitelný kousek se podařil zlínským kriminalistům. Po krádeži jízdního kola se jim za pár hodin podařilo nejen dostihnout pachatele, ale také najít odcizené kolo, které se bude moct vrátit majiteli. Smutnou zprávou je, že ho zloděj s mnohaletými zkušenostmi už stačil přestříkat a upravit k nepoznání.

Kolo za deset tisíc korun zmizelo z bytového domu ve Zlíně. Krádež zjistil jeho jednadvacetiletý majitel v pondělí kolem osmé večer. „Protože mu bylo jasné, že čas hraje v tomto případě nemalou roli, zmizení kola ihned oznámil na policii,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ještě týž večer začali na případu pracovat zlínští policisté spolu s kriminalisty. A hned následující den přišla dobrá zpráva. „Za pomoci kamerových záznamů odhalili nejprve totožnost pachatele, poté objevili i jeho samotného a následně i již upravené jízdní kolo. Je velmi pravděpodobné, že v dalších dnech už by kolo k nalezení nebylo, protože by ho zloděj co nejdříve zpeněžil,“ sdělila Monika Kozumplíková.

Čtyřiatřicetiletého muže i s jízdním kolem převezli na policejní oddělení k výslechu. „Čtyřiadvacetkrát trestaný muž, kterého z posledního výkonu trestu propustili v červenci loňského roku, se k odcizení i k úpravě kola přiznal. Za krádež mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Kozumplíková.