Příbramská Zelená linka omezuje provoz, od června skončí!

Ilustrační foto: Pexels

PŘÍBRAM – Během posledního roku město Příbram zprovoznilo Zelenou linku pomoci, kam se lidé mohli obracet s žádostmi o radu, pomoc, psychickou podporu a v poslední době také o pomoc s registrací k očkování.  V průběhu následujících dní dojde k omezení a potom ke zrušení této služby.

Od ledna do konce dubna využilo pomoci a rady operátorů v souvislosti s očkováním téměř 1 100 volajících. Začátkem příštího týdne, tedy od pondělí 10. května bude bezplatné číslo 800 555 600 v provozu pouze v pondělí a ve středu od 8 do 12 hodin a služby operátorů skončí 31. května.

Zelenou linku pomoci město zavedlo poprvé v březnu loňského roku, kdy se jsme se všichni dostali do zcela neznámé situace a bylo potřeba, aby lidé měli kde najít pomocnou ruku. Postupně byla zelená linka rozšířena také o linku psychologické pomoci. S klesajícím zájmem občanů byly služby operátorů na zelené lince pozastaveny.

Provoz byl obnoven v lednu letošního roku v souvislosti se zahájením očkování, kdy registraci provázely velké zmatky a nejistota. „Nyní je situace stabilizována, a proto služby zelené linky omezujeme na dva dny v týdnu s tím, že od června bude toto číslo deaktivováno,“ uvedl starosta Jan Konvalinka a dodal, že v případě potřeby může být bezplatná linka pomoci města Příbram kdykoliv obnovena.