Silák převracel betonové zábrany, močil na sloup a strkal si propisku do kalhot

Ilustrační foto

BRNO – Nepředvídatelné chování předvedl mladý muž v noci na dnešek v Benešově ulici. Nejprve zápasil s betonovými bloky, poté použil místo toalety stožár pouliční lampy a nakonec si strkal propisku do kalhot. Nyní je podezřelý ze čtyř přestupků.

Na kamerách sledovali strážníci dohledového centra počínání mladíka. Na parkovišti převracel betonové zábrany, stavěl je na kratší stranu a poté je nechával zřítit na zem. Také začal rozkopávat po zemi odpadky a vymočil se na sloup veřejného osvětlení. Nejbližší hlídka se proto vydala k autobusovému nádraží. „Jakmile ji dvaadvacetiletý mladík spatřil, dal se na útěk. Strážník ho ale dostihl a nařídil mu, aby po sobě nepořádek uklidil a dal betonové bloky na své místo,“ popisuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Dotyčný tak učinil a hlídce tvrdil, že si se zábranami přišel zacvičit. Díky tomu, že dal vše do pořádku, hlídka s ním chtěla vše vyřešit jen pokutou. S tím souhlasil, jakmile měl ale formulář podepsat, začal si strkat propisku do kalhot. Tyto výkyvy nálad měl podle strážníků na svědomí alkohol, vyloučit nemohli ale ani drogy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V tom začal být muž podrážděný a vyhrožoval, že pokud skončí na záchytné stanici, po propuštění zbije prvního člověka, kterého potká a poničí také výlohu obchodu. Hlídka proto neměla jinou možnost než ho předvést na služebnu. Tam byl umístěn do cely, jelikož začal ohrožovat sebe, strážníky i zdravotníky, kteří přijeli zkontrolovat jeho zdravotní stav. Alkohol tester ukázal hodnotu 1,73 promile. Nyní je mladík podezřelý ze čtyř přestupků a případ dořeší správní orgán.