Tři požáry aut v Ostravě během jednoho dne! Jedná se o náhodu?

Foto: HZS MSK

OSTRAVA – Nejdříve Bavorák ve Lhotce, pak Octavia a Renault na Slezské Ostravě. V tomto pořadí hořela v posledních hodinách tři osobní auta v Ostravě. K jejich uhašení vyjely, pokaždé ve skvadře tří hasičských aut, ostravští hasiči.

V Ostravě-Lhotce zahořelo BMW na ulici Hlohová ve čtvrtek po 15:00. „Na místo hned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanic Přívoz a Fifejdy, společně s jednotkou dobrovolných hasičů z Hošťálkovic,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Uhašení bylo rychlé, za 9 minut bylo po všem. Na místě došlo jen k menšímu úniku provozních kapalin na silnici, na jejichž likvidaci použili hasiči nasákavý sorbent. Předběžná škoda na vozidle byla odhadnuta na 100 tisíc korun.

Ve Slezské Ostravě oheň vzplál dnes ve 4 hodiny ráno. Plameny tam na Jaklovecké ulici pohltily Škodu Octavia, Renault Thalia a také plastový kontejner na papír. „Hasiči dostali oheň pod kontrolu za čtyři minuty, dohašování jim zabralo dalších 12 minut. Na olejové skvrny na silnici použili i v tomto případě sorbent,“ řekl o dalším požáru Kůdela. Předběžná škoda tady byla odhadnuta na 200 tisíc korun.

Všechny tři požáry se obešly bez zranění. Příčina jejich vzniku je však nyní předmětem vyšetřování.

Dále na našem webu

Vyšetřování tragické smrti ostravského strojvedoucího: Firma porušovala zákoník práce, směny trvaly i 40 hodin