V Batelově vyhořela dřevěná chata, při požáru se zranil její majitel

Foto: HZS Kraje Vysočina

JIHLAVA – Profesionální i dobrovolní hasiči zasahovali včera večer při likvidaci požáru chaty na Jihlavsku. Její majitel skončil s popáleninami v nemocnici. Předběžná majetková škoda je půl milionů korun.

Informaci o požáru přijala operátorka tísňové linky ve čtvrtek 6. května po půl deváté večer. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Na místo ihned vyjeli profesionální hasiči z Třešti, ale i dobrovolní hasiči z Batelova, Dolní a Horní Cerkve a Horních Dubenek.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Zoufalý majitel chaty se ji pokoušel hasit ještě před příjezdem hasičů, nadýchal se však zplodin, a měl navíc popáleniny, a tak jej záchranáři odvezli k ošetření do nemocnice. „V době příjezdu prvních jednotek na místo události byla chata celá v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů. Dostat plameny pod kontrolu se zasahujícím jednotkám podařilo po pár minutách intenzivního hašení,“ informovala mluvčí hasičů Petra Musilová.

Teprve před půlnocí se hasičům podařilo ohnisko zcela zlikvidovat. „Požár vznikl od svíčky, kterou majitel chaty nechal hořet v chatě bez dozoru,“ dodala Petra Musilová.