Video: Až zastavovací pás se postaral o ukončení divoké jízdy 20letého mladíka. Ten z vozidla vyskočil a utekl

foto: Policie ČR

NÁCHODSKO – Mladý muž, na konci února, prchal policistům na motorce. V uplynulých dnech ujížděl znovu, tentokrát ve vozidle Volkswagen Passat. Po opuštění auta v něm zanechal tři zdrogované spolujezdce a náctiletou dívku, která utekla z dětského domova.

Jak dnes sdělila tisková mluvčí Iva Kormošová, policisté chtěli uplynulou neděli odpoledne ve Velkém Poříčí provést běžnou kontrolu osobního auta Volkswagen Passat. Řidič byl upozorněn na zastavení modrým výstražným zařízením, na což zareagoval naprosto opačně a začal rychle ujíždět.  Vydal se skrz Hronov, Polici nad Metují, Žďár nad Metují, Českou Metuji a Dědov. „Po celou dobu jízdy najížděl nekontrolovaně do protisměru, kde ohrožoval další účastníky silničního provozu, přejížděl plné čáry a místy se řítil rychlostí i přes 150 km/h.,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pronásledující policisté si zavolali na pomoc další hlídku. Ta, v Teplicích nad Metují, v ulici Aloise Jiráska, použila k ukončení jízdy zběsile chvátajícího volkswagenu zastavovací pás. Vozidlo po přejetí hrotů pásu ujelo ještě zhruba 300 metrů, než se zastavilo. Z něj pak doslova vyskočil šofér, který se dal na úprk. Bohužel při překonání plotu, jednoho z areálů, se rychle ztratil z dohledu policisty, který ho pronásledoval.

Zdrogování a dívka na útěku z dětského domova

„Muž v autě zanechal 4 spolujezdce, z nich tři muži ve věku 29, 19 a 18 let byli pod vlivem drog a jedna 16letá dívka, po které bylo od předminulého týdne vyhlášeno kvůli útěku z jindřichohradeckého dětského domova celostátní pátrání,“ dále sděluje Iva Kormošová.

Všichni čtyři pasažéři nejdříve shodně tvrdili, že šoféra auta neznají. Dalším vyšetřováním však policisté zjistili, že vozidlo Volkswagen Passat bylo zaregistrované na příbuznou jednoho z pasažérů automobilu. Nejen, že mělo propadlou technickou kontrolu, ale také nemělo platné povinné pojištění.

Krok za krokem policisté při šetření zjistili, že za volantem vozidla seděl 20letý muž, který má zákaz řízení až do konce listopadu tohoto roku. Evidence jim také ukázaly, že jde o stejného muže, který na konci února tohoto roku policistům ujížděl na motorce mezi Ruprechticemi a Jetřichovem. Tehdy se při svém úprku, na konci cesty zastavil v poli, opustil motorku a dal se na útěk. Při něm se rychle zbavil přilby, kterou odhodil. Policistům se pak ztratil v zástavbě Jetřichovic.

Myslel si, že policisty přelstil

Policista, který ho pronásledoval, díky výborné místní znalosti muže poznal. „Následně pomocí genetických stop bylo prokázáno, že na motorce jel právě on. V obou případech je podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což mu hrozí až dva roky za mřížemi, “ dodává policejní mluvčí.