Řidič vjel přímo před projíždějící vlak. Skončil v nemocnici s těžkým zraněním

MORAVSKOBEROUNSKO – Včera se na železničním přejezdu mezi Hraničnými Petrovicemi a Moravským Berounem srazil vlak s projíždějícím osobním autem. Řidič auta byl při nehodě vážně zraněn, ve vlaku nebyli žádní cestující.

Včera o půl čtvrté odpoledne přijali policisté oznámení o střetu osobního auta s vlakovou soupravou na přejezdu mezi Hraničnými Petrovicemi a Moravským Berounem. Devětapadesátiletý řidič VW Tiguan přejížděl železniční přejezd ve chvíli, kdy přes něj projížděl osobní vlak z Olomouce do Moravského Berouna se třemi vagony. Řidič jel ve voze sám a po nehodě zůstal zaklíněný. „U dopravní nehody osobního vlaku s vozidlem na železničním přejezdu poblíž Domašova nad Bystřicí zasahují profesionální a dobrovolné jednotky. Vyprostili jsme zaklíněného řidiče s poraněním v oblasti hlavy a předali do péče ZZS,“ uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zraněný řidič byl transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci. Ve vlaku nebyli žádní cestující. Strojvůdce vlaku zraněn nebyl a dechová zkouška u něj byla negativní. Hmotná škoda byla podle policejního mluvčího Libora Hejtmana odhadnuta na 740 tisíc korun. Silniční doprava byla asi na hodinu a půl odkláněna přes Horní Loděnici.