Dramatický absťák? Víme, kde shlédnout výběr nejen z Ostravských divadel

Magdaléna Tkačíková alias Heda Gablerová (foto - Divadlo Petra Bezruče)

MORAVSLKSLEZSKÝ KRAJ – Až na malý štěk v září 2020 a speciální projekty některých divadel směřované k veřejnosti online, jsou divadla v celé sezóně 2020/2021 zavřená. Divák přesto nemusí trpět vyloženou absencí tohoto druhu umění. V České republice totiž funguje stream platforma se slušnou nabídkou divadelních her. Ty z Ostravy samozřejmě nechybí.

Národní divadlo moravskoslezské, Divadlo loutek Ostrava, Komorní scéna Aréna, nebo Divadlo Petra Bezruče. Hned devět inscenací z Ostravy nabízí stream služba Dramox, kterou můžete sledovat na počítači, telefonu a také v aplikaci na chytrých televizorech Samsung a LG.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Za skvělé ztvárnění hlavní role v dramatu Henrika Ibsena nazvaném Heda Gablerová, byla její představitelka, Magdalena Tkačíková z ostravského Divadla Petra Bezruče, v roce 2018 nominována do užšího výběru na Cenu Thálie. Příběh lásky, manželských propletenců a východisku z nudy všedních dní můžete vidět právě Dramoxu.

Rozhodně nesmíme opomenout další hru, kterou stream platforma nabízí. Tentokrát je přímo z pera ostravských autorů. Hru Slyšení pro Komorní scénu Aréna napsal zdejší dramaturg, v Ostravě dobře známý, Tomáš Vůjtek. Hned 102 divadelních kritiků ji pak etablovalo na pozici Divadelní hra roku 2015. Hra tak prokázala, že i několik desítek let od válečných pogromů je téma stále aktuální a na křivdy těchto rozměrů nelze nikdy zapomenout.

Z další nabídky her ostravských divadel, které můžete vidět třeba už dnes, vybíráme ještě inscenaci 1984 George Orwella v podání Divadla Petra Bezruče, Konec Masopustu z Národního divadla moravskoslezského, nebo loutkovou Prodanou nevěstu z Divadla loutek Ostrava.

Dále na našem webu

Tři požáry aut v Ostravě během jednoho dne! Jedná se o náhodu?