MHD ve Valašském Meziříčí je opět zpoplatněna

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – Od dnešního dne je valašskomeziříčská městská hromadná doprava opět zpoplatněna. Stalo se tak na popud postupného rozvolňování protiepidemických opatření. Lidé stále musí dodržovat platná hygienická opatření.

Od 29. října byla pro cestující MHD zdarma, dalo se nastupovat jen zadními dveřmi a platila další protiepidemická opatření. „S ohledem na zlepšující se vývoj epidemie koronaviru rozhodla rada města o zrušení provozu zdarma. Cestující tak budou od pondělí 10. května využívat MHD opět dle platných Přepravních a tarifních podmínek,“ uvedla Dagmar Hermannová z odboru komunálních služeb radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dneškem počínaje se bude dát opět nastupovat předními dveřmi, cestující zaplatí příslušnou částku v hotovosti, případně pomocí čipové karty. Je nutné dodržovat hygienická opatření včetně nošení respirátoru. Zdarma mají jízdné děti do šesti let, cestující nad 65 let, držitelé zlaté Jánského plakety, ZTP, ZTP-P, příslušníci Policie a Městské policie ve stejnokroji. Děti od 6 do 15 let zaplatí v hotovosti 4 koruny, s kartou 3,5 koruny, dospělí od 15-65 let pak 9 nebo 7 korun.