Na jednu kartu ve dvou krajích! Ostravská ODISKA a zlínská ZETKA se propojily

Na jednu kartu teď můžete jezdit ve dvou krajích /Foto ODIS/

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ / ZLÍNKSÝ KRAJ – Dva kraje v České republice jsou si teď blíže. Hlavní myšlenkou bylo motivovat více lidí, aby nechali doma auto a cestovali raději veřejnou dopravou. To se po více než 5 letech příprav podařilo a systémy čipových karet Moravskoslezského kraje ODIS a Zlínského kraje ZETKA, se spojily.

Nyní lze ostravskou ODISku používat pro úhradu jednotlivého jízdného i na regionálních autobusových linkách na území Zlínského kraje v rámci tamního integrovaného dopravního systému IDZK. Obdobně mohou držitelé zlínské karty ZETKA hradit jízdné na všech linkách veřejné dopravy v rámci ODIS v Ostravě a Moravskoslezském kraji. Na obě karty lze nahrát jak elektronické peníze, tak dlouhodobou časovou jízdenku, a to přes e-shopy, nebo na řadě různých prodejních míst.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Obě čipové karty jsou technicky identické, proto je možné každou z nich používat k úhradě jednotlivého jízdného v obou krajích. „Na ZETKU lze také nahrávat dlouhodobé časové jízdenky ODIS. Každý karetní systém má svůj vlastní e-shop, který je přizpůsoben potřebám jednotlivých krajů,“ upřesnil náměstek hejtmana Radek Podstawka.

Propojení čipových karet je dalším krokem k odstranění bariér při cestování veřejnou dopravou v příhraničních oblastech obou krajů. Spolupráce obou karetních systémů byla zahájena již v roce 2015. V následujícím období byl zaveden karetní systém ve Zlínském  kraji, který je kompatibilní se systémem v kraji Moravskoslezském. K propojení obou systémů a jejich společnému fungování došlo v prvním čtvrtletí roku 2021.

Dále na našem webu

Vyšetřování tragické smrti ostravského strojvedoucího: Firma porušovala zákoník práce, směny trvaly i 40 hodin