Nemuseli mrznout venku, dostali ubytování

Foto: Oficiální www města Trutnov

TRUTNOV – Kdo se ocitl ve svízelné situaci, mohl navázat kontakt se sociálními pracovníky a získat na krátký čas nejen střechu nad hlavou, ale i potraviny či ošacení. V plánu je zřídit dočasnou noclehárnu i na další období.

Na počátku roku byla zřízena dočasná noclehárna v objektu v ulici Na Dvorkách. Fungovala zde do konce března a zájemci zde měli k dispozici postel, sprchu i jídlo. Služeb využilo celkem šestnáct lidí a celkově zde bylo nocováno více jak třísetkrát. Noclehárna fungovala každý den od sedmi večer do sedmi ráno. „Zvažujeme, že noclehárnu zřídíme i pro další zimní období, zhruba od listopadu 2021 do března 2022, protože to je smysluplný projekt, který pomáhá konkrétním lidem. Zároveň je tento koncept výhodný i pro celou společnost, protože čím více času lidé na ulici stráví, tím obtížnější a nákladnější je jejich návrat do běžného života,“ říká místostarosta Trutnova Tomáš Eichler.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.