O víkendu bylo odhaleno 12 řidičů, kteří seděli za volantem pod vlivem alkoholu a drog

KRÁLOVÉHRADECKO – Návykové látky za volant nepatří, to však některým šoférům jde jen těžko vysvětlit. Někteří z nich řídili pod vlivem pervitinu, marihuany, LSD a alkoholu.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, při kontrolách byl v 8 případech potvrzen pozitivní test na drogy a ve 4  případech na alkohol. Pět řidičů se odmítlo podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Šoférům, kteří měli platný řidičský průkaz, byl tento doklad odebrán a zakázána další jízda. Ostatní řídili buď bez dokladů, nebo se zákazem řízení.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jeden příklad za všechny hříšníky: Jednatřicetiletá žena, pravděpodobně kvůli smyku v levotočivé zatáčce, skončila ve škarpě mezi obcemi Dolní Javoří a Lázně Bělohrad. Policisté jí naměřili 2,13 promile alkoholu v dechu a také zjistili, že nevlastní řidičák. Hned tak zahájili trestní řízení pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky, za což se může dostat až na 1 rok za mříže.

„I když by se někomu mohlo zdát, že 12 řidičů přistižených pod vlivem návykové látky či alkoholu během tří dnů napříč celým krajem není až tak vysoké číslo, je potřeba si uvědomit, že policisté nestaví každé vozidlo. A v tom případě na silnici můžeme přibližně každých 6 hodin potkat minimálně jednoho nezpůsobilého řidiče, který nemá za volantem svého vozidla, co dělat, a který tak představuje potencionální riziko pro nás i naše blízké,“ říká Lucie Konečná.