OBRAZEM: Dopravní kolaps uzavřel včera silnice na Svatý Kopeček u Olomouce. Takto to vypadalo

OLOMOUCKO – Včera kolem poledne informovala policie o extrémním dopravním zatížení na silnicích vedoucích na Svatý Kopeček u Olomouce. Návštěvníci z širokého okolí zamířili zejména do zoologické zahrady, k návštěvě vybízelo včerejší slunečné počasí. Místní silnice musely být dokonce na několik hodin uzavřeny.

V tomto článku jsme vás včera informovali o uzavření komunikací vedoucích na Svatý Kopeček u Olomouce. Uzavírku si vyžádal dopravní kolaps, který nastal díky extrémnímu množství návštěvníků mířících do tamní zoologické zahrady. Vylákalo je včerejší slunečné počasí. Návštěvníci také tradičně míří do zoologické zahrady každý rok v období květnových svátků. „Já zase nechápu, když je to každý rok stejně, proč si lidi neudělají úplně jiným směrem výlet,“ napsala na sociálních sítích Dana Hanáková. Na uzavírku dohlížela státní policie společně s Městskou policí Olomouc.  „Po patnácté hodině se podařilo provoz na Svatý Kopeček obnovit bez omezení,“ uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .