Opilý řidič jel napůl po silnici, napůl po trávníku. Prý si dal jedno pivo

Ilustrační foto

BRNO – Nejistá jízda se dvěma koly na silnici a dvěma na trávě zaměstnala strážníky městské policie v ulici Tkalcovská. Měl ji na svědomí čtyřiatřicetiletý muž, který tvrdil, že si dal před jízdou jedno pivo. Realita ale byla poněkud horší.

Strážníci kontrolovali v neděli v noci lokalitu křižovatky ulic Tkalcovská a Plynárenská, když si všimli kličkujícího vozidla. Řidič auta značky Opel najel na obrubník a s pravými koly na trávníku a levými na silnici pokračoval dále v jízdě. To samozřejmě hlídka nemohla nechat tak a výstražnými světly donutila aktéra zastavit. Muž neměl problém s předložením dokladů, ostatní komunikace mu ale dělala problémy a z jeho dechu byl silně cítit alkohol. „Svou zvláštní jízdu nedokázal nijak vysvětlit, přiznal ale, že si dal před jízdou jedno pivo,“ dodává tisková mluvčí Markéta Skřivánková. Že u jednoho nezůstalo, potvrdila dechová zkouška s hodnotou 1,47 promile. Na místo byla přivolána republiková policie, která si muže i případ převzala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.