Protiepidemická opatření v liberecké hromadné dopravě se rozvolňují

LIBEREC, JABLONEC NAD NISOU – Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) reaguje na pozitivnější vývoj situace v souvislosti s COVID-19 a podobně jako ostatní dopravci mění některá opatření nastavená v loňském a letošním roce.

S platností od dnešního dne, tj. pondělí 10. května 2021 je v městské hromadné dopravě v Liberci obnoven nástup také předními dveřmi u autobusů. Zábrany vymezující prostor řidiče byly odstraněny. Cestující si ode dneška rovněž mohou zakoupit u řidičů v autobusech a tramvajích jízdenku. „Po dvacáté hodině mohou cestující používat všechny dveře vozu pro nástup i výstup,“ uvádí dopravní podnik na svých webových stránkách.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Cestující ve všech dopravních prostředcích musí mít i nadále nasazené respirátory. Řidiči mají povinnost mít nasazený respirátor pouze při prodeji jízdenky, při manipulaci s plošinou pro vozíčkáře a při vstupu do prostoru pro cestující a v podobných situacích. Při řízení jej mít nemusí. Nadále platí povinnost pro řidiče umožnit nástup a výstup cestujících otevíráním všech dveří, cestující tedy nepoužívají tlačítka pro otevírání dveří. Výjimkou jsou zastávky v režimu „na znamení“, signál k otevření dveří dává řidiči cestující.

Uvedená opatření budou v platnosti do doby, než dojde na základě rozhodnutí vlády k dalším změnám plynoucím z aktuální situace v České republice.

Pro veřejnost se dnes poprvé od konce ledna spouští provoz lanovky na Ještěd. Silnice z Liberce na Výpřež je až do června zavřená kvůli rekonstrukci.

Foto: zdopravy.cz