Třeštice získala ocenění v mezinárodní soutěži

Foto: Kraj Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Speciální cenu v soutěži Vesnice evropského regionu Dunaj-Vltava obdržela za rok 2020 Třeštice na Jihlavsku. Jde o obec s rostoucím počtem obyvatel, z nichž vysoký podíl tvoří mladí.

V rámci mezinárodní soutěže se již druhým rokem představují nejlepší obce na území regionu. „Kraj Vysočina si velmi váží účasti Třeštice v soutěži. Obec pravidelně reprezentuje náš kraj v různých soutěžích a je mimo jiné držitelkou ocenění „Oranžová stuha České republiky roku 2019,“ uvedla náměstkyně hejtmana pro regionální rozvoj Hana Hajnová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Na online slavnostním vyhlášení vítěze „Vesnice ERDV 2020“, které proběhlo 27. dubna 2021, byla Třeštici udělena cena „Malá obec s dlouhou tradicí, službami pro mladé lidi a dobrou spoluprací s podnikateli“. Vítězem soutěže se stala dolnorakouská obec Großschönau, jež je držitelkou „European energy Award“. Svým obyvatelům nabízí bohatý kulturní, společenský a sportovní život a její přírůstek obyvatel činí přes 3 %, ačkoliv okolní region se potýká s úbytkem obyvatelstva o cca 11 %.