Usedli na kolo s alkoholem v krvi. Zastavila je policie

Ilustrační fotografie, zdroj: PČR

KLATOVSKO – Smůlu měli dva cyklisté na Klatovsku, kteří pod vlivem alkoholu usedli na svá jízdní kola a vyrazili do silničního provozu. Posvítili si na ně policejní hlídky, které je podrobili kontrole.

Nejdříve v pátek 7. května odpoledne zastavili v obci Soběšice jednačtyřicetiletého muže na kole z obce na Kašperskohorsku. „Provedená dechová zkouška byla u muže s pozitivním výsledkem, kdy přístroj vykázal hodnoty 0,56 a opakovaně 0,54 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Plzeňském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Včera kolem poledne jel zase na kole po Klatovech muž, který byl zastaven dopravními policisty v Plzeňské ulici. „Místní jednadvacetiletý muž měl při kontrole provedenou dechovou zkoušku s pozitivním výsledkem 0,45 a opakovaně 0,42 promile alkoholu. Muži jsou podezřelí ze spáchání přestupků, které budou předány správnímu orgánu,“ uzavřela policejní mluvčí.