V neděli jihomoravští hasiči zasahovali u osmi požárů v přírodě

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – V neděli v dopoledních a především pak v odpoledních hodinách hasiči zasahovali u požárů lesů, stromů a dalších porostů. Jihomoravští hasiči evidují celkem 8 požárů lesů a stromů, jeden požár polního porostu s trávou a tři požáry odpadů.

Vyjeli také ke třem nahlášeným požárům, které byly nakonec přehodnoceny na plané poplachy. Požár lesa poblíž Příbrami na Moravě si vyžádal vyhlášení 2. stupně požárního poplachu. Požár na ploše asi 30 krát 100 metrů způsobil škodu přibližně za 200 tisíc korun. „Při požáru lesa a dřeva mezi Březinou a Vohančicemi jsme zasahovali i s naším nakladačem. Proti plamenům jsme nasadili celkem šest vodních proudů. Poté jsme za pomoci nakladače rozebrali hromadu dřeva a dohasili ji,“ popsal zásah mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák. Škoda byla předběžně vyčíslena na 20 tisíc korun. Výše uchráněného majetku se bude pohybovat okolo půl miliónu korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: HZS JMK