VIDEO: Motorkáři, nepřeceňujte své schopnosti po zimě, varují policisté

ilustrační foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Policisté a hasiči v neděli do 19. hodiny řešili devět nehod, jejímiž  účastníky byli motorkáři. Vážné nehody se staly u Břeclaviu Citonic, Doubravici nad Svitavou, u Slavkova a ve Vysokých Popovicích.

První kilometry na motocyklu jsou po dlouhé zimní přestávce vždy rizikovější. Mnohé vozovky jsou po zimě ve špatném stavu, na jejich povrchu může zůstávat i posypový materiál. Motorkáři se na začátku nové sezóny musí znovu dokonale sžít se svým strojem. Na jaře se bohužel častěji stávají havárie, jejichž příčinou je chyba řidiče motocyklu. Mnoho nehod má na svědomí nepřizpůsobení rychlosti nebo nedodržení bezpečné vzdálenosti. „Na nebezpečí, se kterým se mohou řidiči jednostopých vozidel na silnicích potkat, chtějí ve svém video-vzkazu upozornit kolegové motorkáři ze služby dopravní policie,“ uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.