VIDEO: Požár rodinného domu v centru Olomouce zaměstnal včera profesionální i dobrovolné hasiče

OLOMOUC – Kouř poblíž známého obchodního centra v centru Olomouce zaujal včera pozornost lidí z širokého okolí. Rozsáhlejší požár opuštěného rodinného domu nakonec zaměstnal profesionální jednotku a dvě jednotky dobrovolných olomouckých hasičů. Příčina požáru se vyšetřuje.

Profesionální a dobrovolné jednotky hasičů z Olomouce včera v 19:40 hodin zaměstnal rozsáhlejší požár dvou podlaží rodinného domku v ulici Domovina v Olomouci.  Lidé z širokého okolí metropole mohli pozorovat kouř poblíž známého obchodního centra Šantovka. Profesionální jednotka hasičů ihned vyrazila na místo požáru včetně výškové techniky. Z prvního patra a podkroví hořící budovy se valil hustý kouř, vidět byly i rozšiřující se plameny. Jednalo se naštěstí o opuštěný domek. V několika prostorech a na schodišti hořelo větší množství odpadu a různého skladovaného materiálu a vybavení. Hasiči se nejprve ujistili, že se v domku nikdo nenachází. „Po skončení hasebních prací jednotky pokračovaly v přirozeném způsobu odvětrání a ochlazení požářiště,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Co stojí za příčinou vzniku požáru je v šetření, není vyloučena nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm. Výši škody hasiči stanovují ve spolupráci s vlastníkem objektu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .