Znovuotevřené klobucké infocentrum je jako nové

Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V turistickém informačním centru ve Valašských Kloboukách v době uzavření nelenili a vrhli se do kompletní rekonstrukce interiéru. Místním a turistům se tak dnes ukázalo zcela v novém. O akcích a událostech navíc nyní informuje i prostřednictvím Facebooku a Instagramu, postupně plánuje představit nové webové stránky.

Infocentrum je důležitou součástí města, z toho důvodu bylo na přelomu roku začleněno přímo pod městský úřad. „Během období, kdy provoz infocentra omezila protiepidemická opatření, jsme se pustili do rekonstrukce prostor, nastavení komunikačních kanálů, přípravy nových produktů cestovního ruchu a dalšího rozvoje,“ přiblížila činnost centra v uplynulých měsících starostka Eliška Olšáková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Návštěvníky by v nadcházející sezóně měla přilákat připravovaná instagramová stezka, která představí místní turistické zajímavosti. Provede je fotogenickými místy Valašských Klobouk, kde by si měli během výletu rozhodně pořídit fotku na památku.

Za drobnými dárky se mohou výletníci vydat přímo do infocentra, které se proměnilo v moderní obchůdek. Naleznou tu suvenýry ve vizuálním stylu města i regionální výrobky a jiné upomínkové předměty. Pracovníci tu rovněž pomáhají vyřizovat dopravní kartu Zetku a mají na starost prodej vstupenek na kulturní akce. Před otevřením divadel, kin a koncertních sálu se však bohužel zabývají spíše vracením vstupného z odvolaných akcí.

Aktuálně sem mohou místní zamířit pro pytle na odpad, ochranné rukavice a motivační svačinku k dobrovolnické akci Ukliďme Valašské Klobouky. Ta proběhne o víkendu od 14. do 16. května.

Foto: město Valašské Klobouky
Foto: město Valašské Klobouky