Do kraje nakouklo léto, málem i padaly rekordy

Foto: Petr Zelený

ZLÍNSKÝ KRAJ – Doposud spíše chladné jaro přerušily letní teploty. Vůbec poprvé v roce se přehouply přes 25 °C a lidé ve Zlínském kraji mohli zakusit skutečný letní den. Naměřené hodnoty se velmi blížily doposud zaznamenaným maximům.

První letní den v tomto roce, kdy se teplota přehoupla přes 25 °C, zaznamenali v pondělí 10. května ve valašskomeziříčské hvězdárně. „Maximální teplota vystoupila na 26,0 °C. Zastavila se přesně jeden stupeň pod rekordem pro tento den, který zdejší stanice Českého hydrometeorologického ústavu naměřila 10. května 2012,“ informuje odborný pracovník hvězdárny Petr Zelený.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Vysoké teploty pokračují i dnes. „Už v sedm hodin ráno jsme naměřili 20,6 °C. Pokud by z toho měl být rekord pro tento den, musela by teplota překonat 28,6 °C,“ doplňuje Zelený. Vůbec nejteplejší květnový den s tropickou hodnotou 31,5 °C stanice zaznamenala 30. května 2005.

Foto: Petr Zelený
Foto: Petr Zelený