Hasiči jsou vždy připraveni zasáhnout kdekoliv, třeba i na rozhledně

foto: HZS Královéhradeckého kraje

KRÁLOVÉHRADECKO – Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat pomoc hasičů a také v jaké situaci. Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Hrádku trénovali záchranu osoby z rozhledny na vrchu Šibeník.

K tréninku první pomoci člověku, u kterého došlo k náhlé zástavě oběhu a musí být transportován na zem si vybrali 32 metrů vysokou rozhlednu.  Rozhledna Šibeník u Nového Hrádku je vytvořená z kovových roštů a má točité schodiště se zábradlím.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jednotky nejprve pomocí automatizovaného externího defibrilátoru cvičně na figuríně obnovili základní životní funkce. „Poté hasiči zkoušeli za využití záchranářského vybavení a jistících prostředků možné způsoby transportu pacienta na zem. Cvičnou figurínu snášely jednotky dolů po schodišti v celotělové vakuové dlaze,“ říká mluvčí hasičů Ondřej Sezima.

Jednotky také trénovaly přemístění zraněného, zajištěného v transportní vaně na koši automobilového žebříku, pomocí kterého byl svezen na zem.