Kadetka na Kraví hoře půjde k zemi, nahradí ji park

Ilustrační foto

BRNO – Do poloviny července letošního roku budou probíhat stavební úpravy na ulici Žižkova. Objekt bývalé vojenské jídelny půjde k zemi, místo něj vyroste park s mobiliářem.

Nejprve se odstraní náletové dřeviny a ošetří se ty, které zůstanou zachovány. Poté přijde na řadu demolice téměř 30 let nevyužívané budovy a následný odvoz suti. Na to navážou terénní úpravy s vytvořením přístupů včetně schodiště. Parkové úpravy zahrnují výsadbu čtyřiceti nových stromů-javorů babyka, mléče, ptačích třešní a habrů, 139 vzrostlých dvoumetrových habrových keřů, založení nových trávníků a louky a osázení třemi stovkami narcisů. Chybět nebude ani mobiliář s lavičkami, stojany na kola, venkovní posilovací prvky nebo grily.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obnova celého území o rozloze 4000 metrů čtverečních bude stát 10 milionů korun. „Zásadním podnětem k zahájení rekonstrukce pro nás bylo získání dotace od Ministerstva pro místní rozvoj, která pokryje téměř polovinu všech nákladů. Městská část se ze svého rozpočtu bude podílet necelými třemi miliony korun, stejně jako město Brno,“ doplnil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.