Letní teploty utnou silné bouřky, přívalový déšť a kroupy, varovali meteorologové

Ilustrační foto

ZLÍNSKÝ KRAJ – Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými bouřkami, které zasáhnou území celého Zlínského kraje. Spolu s nimi skončí i první letní dny, ty vystřídají trvalejší srážky a teploty zůstanou pod hranicí 20 °C.

Ještě ve středu můžeme přes den naměřit 23 až 26 °C, postupně se ale začnou objevovat přeháňky, ojediněle i bouřky s úhrny kolem 40 milimetrů a kroupami. Výstraha meteorologů platí od 13. do 20. hodiny.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

S přívalovým deštěm může ojediněle dojít k rozvodnění malých toků, zatopení podchodů, podjezdů či sklepů. „Nárazy větru mohou lámat větve stromů. Nebezpečí mohou představovat také kroupy a blesky. Je třeba dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí zásahu bleskem a úrazu padajícími a poletujícími předměty. Při řízení vozidla v bouřce snížit rychlost jízdy a jet velmi opatrně,“ upozorňují meteorologové.

Deštivý zůstane i čtvrtek. I tehdy se ještě mohou objevit bouřky a intenzivní srážky. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 15 až 19 °C, při trvalém dešti ale můžeme naměřit pouze 13 °C. Srážky začnou ubývat až v pátek a v sobotu už by měly být jen ojedinělé.

Foto: ČHMÚ