Motorkář bez helmy havaroval na Havlíčkobrodsku. Těžce zraněného jej odvážel vrtulník

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Nehodu motocyklisty, ke které došlo uplynulý víkend ve Světlé nad Sázavou, šetří havlíčkobrodští policisté. Muž nezvládl řízení a jízdu ukončil nárazem do plotu. Jeho závažné zranění si vyžádalo letecký převoz do traumacentra.

K dopravní nehodě došlo v sobotu 8. května v osm hodin večer na ulici Lánecká. Pětatřicetiletý motorkář jel po silnici směrem na Horní Březinku. „V místě táhlé levotočivé zatáčky v mírném stoupání za dosud nezjištěných příčin ztratil kontrolu nad řízením motocyklu, přičemž přejel vpravo mimo komunikaci na vyvýšený obrubník a následně v prostoru vjezdu k domu narazil do betonové podezdívky pletivového oplocení,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line  

Těžce zraněného muže ošetřila na místě záchranná služba a poté jej záchranáři letecky transportovali do nemocnice v Hradci Králové. Při ohledání místa nehody policisté zjistili, že motorkář neměl na hlavě přilbu.

Závažné byly ale i další skutečnosti. „Řidič jel s motocyklem bez platné technické kontroly a u motocyklu neměl sjednané pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla – povinné ručení,“ dodala Dana Čírtková. Hmotná škoda vzniklá při nehodě byla  vyčíslena na 14 500 korun.